همانطور که از اسم آن پیداست GiftCard به کارت هدیه ای گفته می شود که دارای یک اعتبار مشخص است.

اعتبار این کارت ها مجازی بوده و نمی توان آن را به کارت های دیگر انتقال داد. این کارت ها توسط بانک ها و شرکت های مختلف جایگزین پول نقد شده اند و بهترین گزینه برای هدیه دادن به دوستان، آشنایان و همکاران هستند. استفاده و خرید گیفت کارت از سال ۱۹۹۴ توسط افراد آغاز شد و امروزه اکثر شرکت های معتبر این کارت ها را برای کاربران خود صادر می کنند. افراد می توانند با خرید گیفت کارت به انواع بازی ها، نرم افزارها، برنامه ها، فیلم ها، سریال و موسیقی و … دسترسی داشته باشند و خریدهای خودشان را با آن انجام دهند. گیفت کارت ها بر اساس نوع ارز موجود در آن، نوع استفاده و کاربردهای آنها به انواع مختلفی تقسیم می شوند و مزایا و معایب خاص خود را دارند.

مهم ترین گیفت کارت ها و نکات مهم در خرید آنها همانطور که گفته شد امروزه اکثر کمپانی ها و شرکت های معتبر جهان برای رفاه بیشتر کاربران خود از گیفت کارت ها استفاده می کنند. از جمله مهم ترین گیفت کارت های موجود در بازار می توان به گیفت کارت آیتونز از کمپانی معروف اپل، گیفت کارت پلی استیشن از شرکت سونی، گیفت کارت گوگل پلی از شرکت گوگل، گیفت کارت استیم محصول شرکت VALVE گیفت کارت ایکس باکس از شرکت بزرگ مایکروسافت و … اشاره کرد که هر کدام قابلیت ها، مزایا و کاربردهای منحصر به فردی دارند.

با توجه به آنکه کشور ایران در حال حاضر تحت تحریم های شدیدی قرار دارد، کاربران ایرانی برای خرید گیفت کارت ها مشکلات بزرگی دارند و نمی توانند به صورت مستقیم گیفت کارت مورد نظر خودشان را تهیه کنند، به همین دلیل شرکت ها و فروشگاه های مختلفی در زمینه فروش گیفت کارت ها فعالیت دارند.

برای آنکه افراد بتوانند یک خرید مطمئن داشته باشند لازم است که به موارد و نکات مهمی توجه کنند که مهم ترین آنها به شرح زیر هستند:

فروشگاه و سایت فروشنده از اعتبار مناسبی برخوردار باشد.

نوع گیفت کارت و نوع ارز موجود در آن بررسی شود.

قیمت گیفت کارت مشخص و از اصل بودن آن اطمینان حاصل شود.

منطقه و ریجن گیفت کارت و تاریخ انقضای آن بررسی شود.

به کارمزدها و مالیات و همچنین اطلاعات کامل کارت توجه شود.

موارد امنیتی در هنگام خرید گیفت کارت ها کاملا رعایت شود.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست